Złe i dobre nawyki wpływające na stan uzębienia

44 0

Każdy ma jakieś złe i dobre nawyki. Niektóre z nich mogą poważnie wpływać na stan zębów i jamy ustnej, dlatego należy zwracać na nie uwagę. Na początku może warto opowiedzieć o tych nieprawidłowych przyzwyczajeniach, które bardzo często są przyczyną pojawiania się próchnicy i stanów zapalnych.

Złe nawyki

Dużym problemem jest zbyt bagatelne podchodzenie do kwestii szczotkowania zębów. Nie znamy odpowiedniej techniki i dobieramy niewłaściwe preparaty niedostosowane do naszych potrzeb. Najlepiej byłoby, gdyby zęby były myte po każdym posiłku i napoju zwłaszcza jeśli chodzi o napoje kolorowe, słodzone lub te z zawartością kofeiny czy teiny. Jeśli jednak nie ma takiej możliwości, trzeba pamiętać przynajmniej o tym, aby pewnych składników odżywczych unikać. Nie warto sięgać po te potrawy, które na długo zalegają w zębach. Słodycze również warto byłoby wyeliminować a przynajmniej ograniczyć, ponieważ te rozkładają się na cukry, które to z kolei są idealną pożywką dla rozwijających się bakterii.

Dobre nawyki

Złe nawyki są już nam znane więc dla pocieszenia można opowiedzieć również o tych dobrych, na temat których mamy coraz większą świadomość. W ostatnim czasie można zauważyć pewną tendencję sugerującą, że Polacy dużo chętniej sięgają po wodę mineralną niegazowaną i zdrową żywność. Jak wiadomo to właśnie jama ustna rozpoczyna nasz proces trawienny, dlatego takie składniki z pewnością dobrze wpłyną na stan zębów. Dobrze wróżącym zjawiskiem jest również to, że na wizyty do stomatologów trzeba ustawiać się w coraz dłuższych kolejkach. Można więc wnioskować, że zaczynamy rozumieć, że tylko specjalista jest w stanie odpowiednio zadbać o dobry stan zębów i dziąseł.

Dzisiaj zęby w dużej mierze są wyznacznikiem urody. Warto więc dołożyć wszelkich starań, aby były naszą wizytówką. Zdrowy, lśniący i piękny uśmiech to marzenie każdego, które można spełnić bez ponoszenia zbędnych kosztów. Wystarczy tylko pamiętać o tym jak wiele czynników ma wpływ na stan zębów i jak wiele można osiągnąć poprzez zmianę swojego stylu życia.

Dodaj komentarz