Przetłuszczające się włosy – sposób na przywrócenie im blasku

82 0

Przetłuszczające się włosy przysparzają wielu kłopotów. Fryzura, która nie wygląda świeżo nieestetycznie wygląda, skóra głowy swędzi, oklapnięte kosmyki wpływają na poczucie dyskomfortu, a codzienne mycie ich przed wyjściem zabiera czas. Przyczyną złej kondycji włosów, oprócz chorób skóry, może być ich niewłaściwa pielęgnacja. Co więc zrobić, aby włosy mniej się przetłuszczały?

Sposoby na przetłuszczające się włosy

Podstawą pielęgnacji tego rodzaju włosów jest stosowanie odpowiednio dobranych kosmetyków. Niewłaściwie dobrany szampon wysusza skórę głowy, a skóra produkuje jeszcze większe ilości sebum, które jest odpowiedzialne za przetłuszczanie się włosów. Normalizujący szampon Gift Of Nature do włosów przetłuszczających się, dzięki zbawiennym właściwościom witaminy E, emolientom i wyciągu z oregano reguluje pracę gruczołów łojowych i spowalnia proces przetłuszczania. Można również wspomóc pielęgnację domowymi sposobami, stosując płukankę z wody i octu jabłkowego. 

Kilka zasad, które pomogą cieszyć się dłużej świeżą fryzurą

  • stosować maski i odżywki przed myciem włosów, odczekać, a następnie umyć włosy szamponem. Dzięki temu właściwości odżywcze zdążą wniknąć w skórę głowy, a dokładne umycie nie obciąży włosów
  • nie przegrzewać głowy, najlepiej suszyć włosy chłodnym nawiewem i zrezygnować z długotrwałego chodzenia w turbanie
  • unosić włosy u nasady – fryzury, które mocno przylegają do głowy przyspieszają przetłuszczanie się włosów
  • nie dotykać bez potrzeby włosów w ciągu dnia

Sposób na prawidłowe mycie przetłuszczonych włosów.

Aby dłużej cieszyć się świeżym wyglądem włosów, należy w odpowiedni sposób je myć. Na zmoczone włosy nałożyć odrobinę szamponu zmieszanego z wodą, równomiernie go nakładając. Nie należy mocno pocierać skóry głowy, ale myć włosy delikatnie. Woda nie powinna być zbyć ciepła. Po zakończeniu mycia, włosy najlepiej spłukać zimną wodą.

Witaminy wspomagające walkę z przetłuszczającymi się włosami.

Oprócz doboru odpowiednich kosmetyków do pielęgnacji włosów z tendencją do przetłuszczania, dużą rolę odgrywa też dieta. Spożywanie pokarmów bogatych w kwasy omega-3, cynk, żelazo witaminę C oraz witaminy z grupy B, szczególnie B-12 pomogą uzupełnić niedobory i spowolnić wydzielanie łoju. 

Dodaj komentarz