Pielęgnacja twarzy krok po kroku – jak właściwie zadbać o cerę

50 0

Wbrew pozorom, pielęgnacja twarzy nie jest taka prosta. Żeby skóra cieszyła się dobrą kondycją, potrzeba wielu zabiegów zarówno z zewnątrz, jak i od wewnątrz. Odpowiedni dobór kosmetyków do rodzaju cery ma również duże znaczenie. Jak zatem wygląda pielęgnacja twarzy krok po kroku?

Rytuały pozwalające właściwie zadbać o cerę.

Aby cieszyć się zdrową, dobrze odżywioną skórą na twarzy, najważniejsza jest regularność i dbałość o każdy proces pielęgnacji. Warto również wiedzieć, jakie czynności powinno się wykonywać rano, a jakie wieczorem.

Rano, skóra twarzy powinna być przede wszystkim oczyszczona, nawilżona i przygotowana do nałożenia makijażu. Należy więc zacząć od jej starannego umycia przy pomocy płynu micelarnego lub pianki myjącej oraz użyć toniku, który przywróci naturalne pH skóry. Po wykonaniu tych czynności, zastosować Bishojo krem odżywczy pod oczy, a następnie użyć odpowiedniego dla swojego rodzaju cery, najlepiej bogatego w kwas hialuronowy kremu na twarz, szyję i dekolt. Tak oczyszczona i nawilżona skóra jest przygotowana do nałożenia makijażu.

Wieczorne rytuały pielęgnacyjne są na tyle ważne, że pozwalają skórze odpoczywać przez całą noc, więc warto pamiętać o właściwej kolejności zabiegów, a przede wszystkim staranności w ich wykonaniu.

Kolejność zabiegów pielęgnacyjnych

  • krok 1 – oczyszczanie. Nadmiar sebum, kurz, brud, pozostałości po makijażu oraz warstwa martwego naskórka – tego wszystkiego należy się pozbyć z twarzy, by mogła oddychać.
  • krok 2 – tonizowanie. Po myciu, szczególnie przy użyciu wody, skóra traci barierę ochronną – zadaniem toniku jest jej przywrócenie.
  • krok 3 – krem. Kremy stosowane rano i wieczorem powinny się różnić. Do porannej pielęgnacji używa się kremu o lekkiej konsystencji, wieczorem zaś powinno zapewnić się skórze odpowiednie nawilżenie i odżywienie.
  • krok 4 – peeling i maska. Te dodatkowe zabiegi, stosowane raz lub kilka razy w tygodniu, dogłębnie oczyszczają i regenerują skórę twarzy.

Jak dbać o twarz od wewnątrz?

Przy pielęgnacji skóry twarzy samo działanie kosmetyków to za mało. Aby cieszyć się zdrową cerą, ważna jest również odpowiednia dieta, odpoczynek, picie dużej ilości wody oraz suplementacja. Zdrowe nawyki i dostarczanie organizmowi potrzebnej dawki witamin pomoże codziennym rytuałom w walce o piękną, zdrową skórę

Dodaj komentarz