Kremy do twarzy na dzień i noc – różnice i zastosowanie

49 0

Krem do twarzy na dzień to nieodłączny element każdej pielęgnacji. Krem do twarzy pomaga nawilżyć naszą skórę, ochronić ją przed czynnikami zewnętrznymi, a kremy do twarzy z filtrami UV pomagają chronić naszą skórę przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym. 

Dobry krem do twarzy na dzień zawiera wiele dobrych składników nawilżających. Warto szukać takich, które w swoim składzie zawierają kwas hialuronowy, aloes czy masło shea. Jeśli chcemy zapewnić sobie dodatkową ochronę, warto sięgnąć po krem do twarzy z filtrami UV, najlepiej szukać takich z 30 lub 50 SPF. Ochronią one naszą skórę przed promieniowaniem słonecznym, co sprawi, że nasza skóra będzie wyglądać młodziej i promiennej na dłużej (uważa się, że aż 80% zmarszczek na naszej twarzy jest spowodowana nadmiernym opalaniem lub ekspozycją naszej skóry na słońce). 

KREM NA DZIEŃ A KREM NA NOC – RÓŻNICA

Krem do twarzy na dzień a krem do twarzy na noc różnią się głównie zastosowaniem oraz składem, ale nie tylko. Krem do twarzy na dzień posiada lekką konsystencję, by nie obciążał naszej cery, za to krem do twarzy na noc ma za zadanie ją zregenerować i porządnie odżywić, więc będzie on posiadał bardziej gęstszą konsystencję. 

Kremy na dzień

  • posiadają składniki rozpuszczalne w wodzie, jak witaminę C
  • szybciej się wchłaniają od kremów na noc
  • posiadają SPF, który chroni skórę przed słońcem
  • przygotowuje skórę pod makijaż

Kremy na noc

  • posiadają witaminy i minerały, które mają efekt liftingujący i regenerujący
  • kremy do twarzy na noc mają za zadanie naprawić barierę naszej skóry
  • pobudza syntezę elementów strukturalnych skóry


Podsumowując, kremy na dzień i na noc do twarzy różnią się od siebie dość znacznie. Warto przy tym pamiętać, żeby wybrać taki krem do twarzy, który nada się idealnie do potrzeb naszej cery.

Dodaj komentarz