Kręcone włosy – w jaki sposób je pielęgnować i nadać fryzurze odpowiedni kształt

66 0

Kręcone włosy dla kogoś, kto ich nie posiada, kojarzą się z pięknymi puklami łagodnych fal, spływających kaskadami na ramiona. Wydaje się, że właściciele owych włosów mają wielkie szczęście, ponieważ nie mają kłopotu z objętością, nie potrzebują tapirować ich, kręcić na lokówkach, mają możliwość w krótkim czasie i bez użycia wielu zabiegów wyczarować piękną fryzurę na jakąś okazję. Prawda jest jednak taka, że niesłychanie trudno jest je okiełznać, a pielęgnacja włosów kręconych wcale nie jest taka prosta.

W jaki sposób dbać o kręcone włosy i jakich używać kosmetyków do ich pielęgnacji?

Kręcone włosy posiadają nierówną strukturę, mają tendencję do odchylania się łusek i łatwo tracą wilgoć. W związku z tym są szczególnie narażone na przesuszenie, łamliwość i urazy mechaniczne. Dlatego podstawą podczas ich pielęgnacji jest delikatność. Odpowiedni szampon dla włosów kręconych to taki, który je nawilży, zregeneruje i zdyscyplinuje. Vis Plantis szampon, zawierający ekstrakty z chmielu i lnu, podkreśla skręt loków, a włosy są odżywione i sprężyste. Warto również wspomóc pielęgnację maską z tej samej serii, która dodatkowo zabezpiecza włosy przed czynnikami zewnętrznymi, tworząc na ich powierzchni ochronny film.

Nadanie włosom kręconym odpowiedniego kształtu.

Aby kręcone włosy właściwie układały się po obcięciu, najlepiej powierzyć ich skrócenie doświadczonemu fryzjerowi. To, jaki ostatecznie będą wyglądać, zależy w dużej mierze od gęstości loków, tego jak naturalnie się układają oraz od rodzaju skrętu. Dobry stylista dobierze długość oraz kształt do danego typu twarzy.

Błędy przy pielęgnacji włosów kręconych.

Zdarza się, że włosy tracą swój naturalny skręt, puszą się i nie sposób w żaden sposób ich ułożyć. Najczęściej jest to spowodowane szkodliwymi działaniami, takimi jak:

  • stosowanie zbyt dużej ilości kosmetyków, które doprowadzają do ich obciążenia
  • stosowanie nieodpowiednio dobranych kosmetyków
  • niedostatecznie nawilżenie i odżywienie włosów
  • zbyt częste szczotkowanie
  • źle dobrana szczotka

Suszenie loków.

Suszenie włosów kręconych przy pomocy suszarki nadmiernie wysusza je, ingeruje w ich kształt lub doprowadza do ich wzmożonej łamliwości, dlatego najbezpieczniej jest suszyć włosy naturalnie lub przy umiejętnym użyciu dyfuzora.

Dodaj komentarz